برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
توضیحات
تاریخ : 14 اسفند 1398
موقعیت : آدرس:تهران، خیابان شهید مفتح، خیابان سمیه، شماره 122، ساختمان افق، واحد 301

مشخصات میوه سیب صادراتی آگرو

نام میوه: سیب تازه (سیب درختی)

واریته یا گونه قابل عرضه: سیب قرمز، سیب زرد، سیب گالا

(Red Delicious, Golden Delicious, Gala)

کد تعرفه گمرکی سیب: 08081000

مشخصات اصلی سیب آگرو:

نام گونه سایز بسته بندی محصول سایر توضیحات

Red Delicious

Golden Delicious

Gala

80 تا 120 گرم

120 تا 180 گرم

180 تا 250 گرم

250 گرم به بالا

سبد پلاستیکی 2 ردیفه

کارتن 2 ردیفه

سبد پلاستیکی 3 ردیفه

کارتن 3 ردیفه

سبد پلاستیکی 14 کیلو گرمی

دماوند- مراغه

ارومیه- اشنویه

کردستان- سمیرم

امکان بسته بندی به سفارش خریدار و پالت کردن نیز وجود دارد.

میوه سیب در یک نگاه:

درخت سیب با نام علمی Malus domestica، در بیشتر نقاط دنیا پرورش داده شده و به جرات می توان گفت، در تمام مناطق دنیا یافت می شود. میوه سیب (که ما بعضا آن را سیب درختی می نامیم) انواع مختلفی دارد، نوع وحشی آن کوچک بوده و پرورش یافته آن درشت است. در ایران نیز نوع وحشی این درخت در جنگل های شمالی وجود دارد. میوه سیب نوع ترش و شیرین دارد ولی عموما میوه آن شیرین و گوشتی است. منشأ درخت این میوه آسیای مرکزی است، که پس از هزاران سال کشت، در آسیا و سپس در اروپا گسترش یافته و بعدها توسط مهاجران اروپایی به قاره آمریکا برده شده است. سیب در برخی از فرهنگ‌ها و ادیان اهمیت مذهبی و اساطیری دارد، از جمله در فرهنگ اهالی اسکاندیناوی، یونان و مسیحیان اروپایی قدیم، همچنین سیب یکی از سین‌های اصلی هفت سین در میان ایرانیان است.

بیش از ۷٬۵۰۰ رقم یا گونه سیب درختی شناخته شده، وجود دارد که در نتیجه طیف وسیعی از ویژگی‌های متناسب با مصارف مختلف را به دست می دهد. ارقام مختلف برای سلیقه‌ها و استفاده‌های متفاوت از جمله آشپزی، مصرف خام و تولید فرآورده های غذایی، پرورش می‌یابند. انواع سیب پس از خانواده مرکبات (که شامل پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، لیموترش و گریپ فروت می شود) و موز، سومین جایگاه در تولید میوه های پرورشی دنیا را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمار سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، فائو، کشور چین با تولید تقریباً نیمی از سیب درختی جهانی جایگاه اول تولید این محصول را به خود اختصاص داده است. ایالات متحده آمریکا و لهستان نیز به عنوان دومین و سومین تولیدکننده مهم این محصول جایگاه خود را در بازار جهانی سیب درختی تثبیت کرده اند. ایران، ترکیه، هند و ایتالیا نیز جایگاههای چهارم تا هفتم را به خود اختصاص داده اند، که معمولا در سالهای مختلف به دلیل بروز تغییرات جوی، جایگاه این کشورها دچار تغییراتی می گردد. بر اساس آمار وزارت جهاد کشاورزی، تولید سیب درختی ایران بیش از حدود 3.000.000 تن است که مراکز اصلی تولید سیب ایران را استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، تهران، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، همدان و چهارمحال و بختیاری تشکیل می دهند. فصل برداشت انواع سیب قرمز و زرد در ایران از مهرماه شروع شده و معمولا تا آذر ماه همان سال ادامه می یابد. پس از اتمام برداشت سیب درختی، سیب در فصلهای زمستان و بهار نیز به صورت سردخانه ای قابل تامین می باشد.

مشخصات سیب خوب:

میوه سیب باید دارای پوستی صاف، روشن و با رنگی شفاف بوده همچنین باید سفت و بدون لکه باشد. در نظر داشته باشید که سیبی که نسبت به اندازه خود، دارای وزن بیشتری است، از مرغوبیت بالاتری برخوردار خواهد بود. عطر سیب هم به عنوان یکی از پارامترهای مهم در تعیین کیفیت سیب به کار می رود که البته در مورد گونه های مختلف، نیاز به تجربه کافی دارد.

یکی دیگر از پارامترهای مهم در تعیین کیفیت سیب، زمان مناسب چیده شدن آن است. هر چه تعداد سیب های بدون دم در بسته بندی افزایش یابد، نمایشگر چیده شدن دیر هنگام سیب است که می تواند موجب کاهش زمان نگهداری سیب گردد.

دما و شرایط نگهداری سیب درختی:

میوه سیب در دمای اطاق به سرعت رسیده خواهد شد. لذا اگر قصد خوردن آن را در یک یا دو روز آینده دارید، می توانید سیب را در فضای اطاق نگهداری کنید. در غیر این صورت، سیب را در یک کیسه پلاستیکی یا پاکت در بسته در یخچال نگهداری نمایید. به دلیل آنکه میوه سیب، مقدار زیادی گاز اتیلن از خود ساطع می کند، نگهداری آن در کنار سایر سبزیجات و میوه ها می تواند موجب کاهش عمر آنان شود. به همین دلیل باید سیب را از سایر میوه ها و سبزیجات جداگانه نگهداری کرد.

بهترین دمای نگهداری و انبارداری سیب بستگی به نوع و گونه آن دارد ولی برای تمام انواع سیب این دما در محدوده 1- تا  4+ درجه سانتیگراد است.

طبقه بندی میوه سیب درختی (فرازگرا/نافرازگرا):

سیب درختی، میوه ای فرازگرا یا کلیماکتریک (climacteric) می باشد. میوه های فرازگرا یا کلیماکتریک پس از برداشت و چیده شدن از درخت یا بوته مادری، امکان ادامه فرآیند رسیدگی را دارا هستند، لذا نیازی به باقی گذاردن آنها بر روی درخت یا بوته برای تکمیل دوره زندگی نیست.

با توجه به فرازگرا بودن میوه سیب درختی، معمولاً در مراحلی که این میوه از نظر اندازه کاملاً رشد یافته ولی هنوز کامل نرسیده است، برداشت می گردد تا تحمل شرایط حمل و نقل و همچنین انبارداری را دارا باشد. میزان تولید اتیلن سیب درختی در زمان رسیدگی بسیار بالا بوده و حساسیت آن نیز به گاز اتیلن زیاد است.

خواص اصلی میوه سیب:

سیب میوه‌ای است سرشار از ویتامین‌های آ، گروه ب، ث و پتاسیم که در درمان یا پیشگیری بسیاری از امراض، مفید شناخته شده است‌، به گونه ای که در بسیاری از فرهنگها آمده که، روزی یک سیب میل کنید و دکتر را از خود دور کنید‌. خواص اصلی سیب به ترتیب زیر است:

  • حفظ طراوت و شادابی پوست و جلوگیری از خشکی پوست
  • تنظیم فشارخون و پایین آوردن فشار خون بالا
  • تقویت بهداشت دندان‌ها و لثه‌ها و از بین برنده بوی بد دهان
  • پیشگیری از بیماری نقرس و درد مفاصل
  • سیب از معدود مواد غذایی کاملا بدون کلسترول بوده و به کاهش میزان کلسترول خون کمک می کند.
  • سیب قند خون را پایین می آورد.
  • مصرف سیب به هضم کمک می کند.
  • سیب از ابتلا به انواع سرطان پیشگیری می کند.   

اطلاعات تماس

آدرس:تهران، خیابان شهید مفتح، خیابان سمیه، شماره 122، ساختمان افق، واحد 301

تلفن: 88303950, 88302234 ,88302409فکس: 88302394ایمیل: info@agrogroup.ir

 

 


آگهی های مشابه
بالا